Merhaba Sevgili Müzik Dostlarımız!

2019 yılının yaz aylarında ve bayram tatillerinde dinleyebileceğiniz ender güzellikte albümleri sizler için derledim. Gitarist Programı, dinleyicileriyle güzel. Rock FM’deki programları ve anıları unutmak kesinlikle mümkün değil. Gitarist Programı’nın bir FM frekansına geri döneceği günleri sabırsızlıkla beklemekteyiz. Müzikle kalın.

Kenny Wayne Shepperd Band – The Traveler

 • Backing Vocals, Percussion, Keyboards, Producer – Marshall Altman
 • Bass – Kevin McCormick
 • Drums – Chris “Whipper” Layton
 • Engineer – Chris Steffen
 • Keyboards – Jimmy McGorman
 • Mastered By – Bob Ludwig
 • Producer, Guitar, Vocals – Kenny Wayne Shepherd
 • Saxophone – Joe Sublett
 • Trumpet – Mark Pender
 • Vocals – Noah Hunt
 • Notlar: Çok iyi; yılın en iyilerinden. Blues ve biraz hard-rock ezgilerle çok renkli.

Joe Stump ‎– Symphonic Onslaught

 • Héctor Jaramillo – Drums
 • Francisco Palomo – Keyboars, bass
 • Joe Stump – Guitars

Hardline – Life : Johnny Gioeli vocals, Alessandro Del Vecchio keyboards, Mario Percudani guitars, Anna Portalupi bass, Marco Di Salvia drumsNotlar: “Page of Your Life” iyi bir slow giriş ve solo iyi. “Out of Time” en beğendiğim eserlerden. Sıkı bir parça. Gitar tonları iyi. “Handful of Sand” melodik. “This Love” çok iyi. Geneline bakılınca iyi bir HARDLINE albümü

Nick Johnston – Wide Eyes in the Dark : Nick Johnston – Guitars, Benny Greb – Drums, Kevin Scott – Bass, Eric Guenther – Keyboards Notlar: Kanadalı gitaristten bir baş yapıt. Çok duygulu, yumuşak eserler.

Sweet Oblivion Feat. Geoff Tate : Geoff Tate – Vocals, Simone Mularoni – Guitars and Bass, Emanuele Casali – Keyboards, Paolo Caridi – Drums Notlar: Queensryche vokalisti Geoff Tate ve Simone Mularoni bence çok iyi bir albümde buluşmuş. Tüm parçalar oldukça başarılı. Gitar riffleri ve sololar müthiş.

Andrzej Citowicz – The Exit : Andrzej Citowicz – Guitars, Dirk Ernicke – Drums / Keys, Patryk Szymanski

Starbreaker – Dysphoria : Tony Harnell – Lead vocals, Magnus Karlsson – Guitars, keyboards, piano, Jonni Lightfoot – Bass, John Macaluso – Drums Notlar: Magnus Karlsson ve TNT vokalisti Tony Harnell‘den iyi bir albüm. Sololar fena değil.

Restless Spirits Featuring Tony Hernando – “Restless Spirits” : Tony Hernando All Guitars Bass, Dean Castronovo Drums, Alessandro Del Vecchio: Backing Vocals on 2, 6, 7 Diego Valdez: Backing Vocals on 2, 3,6, 7 Victor Diez: Piano and Keyboards on 2, 5, 6, 11 Leif Elhin: Keyboards on 3 Notlar: Benim oldukça sevdiğim Tony Hernando riff ve sololarda müthiş işler yapmış. Vokallerde farklı sesler renk katmış. Johnny Gioeli (Hardline, Axel Rudi Pell), Deen Castronovo (Revolution Saints, ex-Journey), Dino Jelusic (Animal Drive), Kent Hilli (Perfect Plan), Alessandro Del Vecchio (Hardline), and Diego Valdez (Dream Child) Melodiler bir kaç kere dinlenince oldukça etkili oluyor. Oldukça başarılı buldum.

Mind Key – Aliens in Wonderland : Aurelio Fierro Jr. – Vocals, Dario DE Cicco – Piano / Keyboards, Emanuele Colella – Guitars, Lucio Grilli – Bass, Mirko De Maio – Drums Notlar: İyi bir vokal ve çok iyi bir gitarist. Yılın iyi albümlerinden.

Michael Thompson Band – Love & Beyond : Guitars – Michael Thompson, Lead Vocals and bass – Larry Antonino, Lead Vocals – Larry King, Mark Spiro, Drums – Sergio Gonzales, Tim Pedersen, Keys – Guy Allison Notlar: Michael, Berlee’den ödüllü çok iyi bir gitarist. Çok etkileyici bir kariyere sahip; Micael Jakson, Rod Steward, Phil Collins, Michael Bolton, Whitney Houston vb. Bu albüm bence yılın en iyi eserlerinden. Şarkıların hepsi çok iyi. Gitar soundu ve sololar gerçekten çok iyi

Reece Kronlund – Solid : Backing Vocals – Sandra Peters (tracks: 1, 3 to 7) Backing Vocals [Additional Background Vocals] – Annelie QuistMaja QuistMorris AdriaensNoah Quist Bass Guitar – Gerard Gubbls*, Henrik Thomsen Drums – Hans in’t Zandt Guest, Rhythm Guitar, Backing Vocals, Keyboards – Andy Susemihl (tracks: 8) Guest, Rhythm Guitar, Keyboards – Tommy Denander (tracks: 1) Guest, Rhythm Guitar, Organ [B3], Acoustic Guitar – Brynn Arens (tracks: 3) Keyboards – Chris Konys Keyboards, Bass Guitar, Backing Vocals – Rikard Quist Lead Guitar, Rhythm Guitar, Bass Guitar, Keyboards, Backing Vocals – Martin Kronlund Lead Vocals, Backing Vocals [Background Vocals] – David Reece (2)

Rob Moratti – Renaissance ; Bass – Tony Franklin, Drums – Stu Reid, Keyboards – Fredrik Berngh, Lead Vocals, producer – Rob Moratti, Lead guitars and keyboards – Torben Enevoldsen Notlar: Melodik rock albüm. Fena değil.

Torben Enevoldsen – 5.1 : Torben Enevoldsen – Bass, guitars, keyboards Dennis Hansen – Drums Notlar: Fena bir albüm olmamış.

Michael Harris – Orchestrate II: Rage & Restraint : Cello – Brandon ChungCarolina Drums – Brian Harris Electric Guitar, Acoustic Guitar, Classical Guitar, Bass Guitar, Keyboards – Michael Harris French Horn, Flute – Y.K. Black Oboe – David Ashton Violin, Viola – Jim HurleyMaria GrigoryevaMikhail BugaevWilliam Stewart Notlar: Senfonik, progressif, neo-clasizm Hem elektrik hem akustik gitarla. Fusion’dan sonra tekrar klasik tarza dönüş albümü. İyi bir çalışma.

Lance King – Reprogram : Lance King – Vocals, Morten Gade Sorensen – Drums, Kim Olesen – Guitars, keys, Fred Colombo – Keyboards, Mattias IA Eklundh (Freak Kitchen) – Guitars Notlar: Vokalist Lance King‘den progressif metal, iyi bir albüm. Gitar sololar ilginç.

Ethan Meixsell – View from a Grain of Sand Performed, Recorded, Mixed and Mastered by Ethan Meixsell. Drums on Track 4 by Joe Chirco. Notlar: Başarılı bir gitar albümü. Müzisyen biraz duygulu ve melodik şarkılar yazmış. Slowlar iyi.

Astral Doors – Worship or Die : Nils Patrik Johansson – Vocals Joachim Nordlund – Guitars Mats Gesar  -Guitars Jocke Roberg – Keyboards Johan Lindstedt – Drums Ulf Lagerstroem – Bass

Simone Gianlorenzi – About Her : Bass – Mario GuariniPierpaolo RanieriPino SaraciniValter Vincenti Co-producer – Alessandro Paolinelli Drums – Marco Rovinelli Notlar: İtalyan gitaristten 2015 çıkışlı bir baş yapıt. Blackmore ve Eddie Van Halen’den etkilenmiş. Çok beğendiğim bir albüm.

Timo Tolkki’s Avalon – Return to Eden : Timo Tolkki – Lead Guitars, Andrea Buratto – Bass, Antonio Agate – Piano and Keyboards, Giulio Capone – Drums , Piano and Keyboards, Aldo Lonobile – Guitars, Todd Michael Hall – Vocals (Promises, Now And Forever, Return To Eden), Anneke Van Giersbergen – Vocal (Hear My Call, We Are The Ones), Mariangela Demurtas – Vocals (Godsend, Guiding Star, Return To Eden), Zachary Stevens – Vocals (Miles Away, Wasted Dreams , Return To Eden), Eduard Hovinga – Vocals (Give Me Hope, Limits) Notlar: Stratovarius benzeri saf Finlandiya Heavy Metal. Fena albüm değil.Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.