Okan Meriç‘in kısa bir süre önce ENDEAVOUR RECORDS etiketiyle yayınladığı “Yolculuk” adlı single’ını 15 Mart’ta yayınlanan kısaçalar “Boş Plak” takip etti.

EP’nin açılış parçası “Hayatın Akışı” Okan Meriç ve Akın Eldes‘in (Pinhani) gitarlarıyla hayat bulurken ikinci parça “Dere Ayazı”nda gitarlarda Okan Meriç’e Deniz Demiröz (Bulutsuzluk Özlemi) ve Burak Acar (Maskara) eşlik ediyor. Bas gitarda Sunay Özgür (Bulutsuzluk Özlemi, Yavuz Çetin) ve davulda Berke Özgümüş (Redd, Bulutsuzluk Özlemi) yer alıyor.

“Merdivenli Köşk Sokak”ta Akın Eldes‘in yanı sıra bas gitarları Murat Tükenmez(Objektif) çalıyor, davulda da Berke Özgümüş var.

EP’den önce single olarak yayınlanan “Yolculuk”ta bas gitarda Kemal Arkan, davulda Berke Özgümüş, gitarlarda Serdar Öztop ve Akın Eldes, Okan Meriç’e eşlik ediyorlar.
EP’nin mix ve masteringi Serdar Öztop imzası taşıyor.

Spotify, Apple Music, Deezer, Tidal ya da Youtube’da dinlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

“Boş Plak” üzerine Kıyı Müzik’e verdiğim röportaj:

Uzun yıllar Bulutsuzluk Özlemi ile çalıştınız, Gitarist radyo programını yıllar boyu çeşitli radyolarda sürdürmek için emek verdiniz, pek çok grupta gitarist olarak yer aldınız. Peki bu yolculuk nasıl başladı?

Hayatım da, müzik yolcuğum da Anadoluhisarı’nda başladı diyebilirim. Mahallemizin abisi Nejat Yavaşoğulları (Bulutsuzluk Özlemi) sanırım hepimize ilham veren kişiydi. Hepimize diyorum çünkü o dönem 25-30 gençtik ve neredeyse herkes bir şeyler çalabiliyordu. Nejat Abilerin evlerinin alt katında bir stüdyoları vardı ama yalıtımı yoktu, bütün mahalle çocukları toplanıp onların karşı duvarındaki kaldırıma oturup o “gürültülü” müziğini dinlerdik. Devamı–>