Brezilya’nın sadece sporcu yetiştirmediğini ispatlayan heavy metal gitaristi, şu son dönemlerde yaptığı işlerle gerçekten gitar dünyasını alt üst etti bana göre. Son albümü“Sound of Innocence” ile de son darbeyi indirdi. Yine bir Brezilya’lıPower/Progressive metal grubu olan ‘Angra‘ gitaristi; SantaMarcelina Music College öğrencileri olan vokalist Andre Matos ve gitaristler Rafael Bittencourt, Andre Linhares ikilisinden Andre’nin ayrılışıyla gruba girdi. İyi de etti. Birlikte tam 7 albüme imza attılar.

Kiko Loureiro, hayatına 11yaşında giren akustik gitarıyla müzik dünyasına adımlarını attı. Randy Rhoads,Eddie Van Halen, Jimmy Page, Jimi Hendrix onun gitar kahramanlarıydı. Devam eden yıllarda elektrik gitarıyla Sao Paulo gece kulüplerinde Legalize ve AChave gruplarıyla beraber çaldı. Angra’ya girdiğinde ise yaşı 19′du. Kiko Loureiro‘yu Angra ile beraber 1998 yılındaki “Fireworks” isimli albümüyle tanıdım. 2005 yılındaki “NoGravity” isimli albümüyle de kendisinin ne kadar yetenekli bir gitarist olduğunu bir daha gördüm. O zamana kadar içimden hep ‘Kiko’ya bir solo albüm yakışır’ diye geçirir dururdum.

 2006 “Universo Inverso“, 2009 “Fullblast” ve son albümü2012 “Sound of Innocence“  eğer dinlemediyseniz Kiko’nun mutlakakulak vermeniz gereken albümleri. Sevgilerimle.

Kiko Loureiro – Universo Inverso
Kiko Loureiro – No Gravity
Kiko Loureiro – Fullblast
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.