Okan Meriç, 2001 yılından bugüne çeşitli radyo istasyonlarında “Gitarist” adlı programı hazırlayıp sunmuştur. Gitarist olarak pek çok grupta çalmış, aynı zamanda solo kayıtlar yapmıştır. 2019 yılında ilk EP’si “Boş Plak”ı ENDEAOVUR RECORDS etiketiyle yayınlanmıştır. Halen Borusan Klasik Radyo’da “Gitarist” radyo programını hazırlamaktadır ve müzik çalışmalarına devam etmektedir.


İstanbul, Anadoluhisarı’nda doğan Okan Meriç, müziğe ve gitar çalmaya ilkokul yıllarında mandolin ile başladı. Komşusu ve ağabeyi Nejat Yavaşoğulları’nın desteği ve yardımıyla, Derya Yener’in eğitimleriyle, gitar hayatında bir tutkuya dönüştü. Bulutsuzluk Özlemi grubuyla yaklaşık yirmi yıl sahne amiri olarak çalıştı. Gitar hayranlığı ve müziğe tutkusunu yıllar sonra Sina Koloğlu ile birlikte hazırlayıp sundukları “Boyalı Kuş” adlı radyo programında paylaşmaya başladı.

Radyo Kozmos 92.3’te başlayan radyoculuk serüveni yıllar boyu çeşitli FM radyolarda “Gitarist” programı adı altında sürdü. “Gitarist” programı, gitar müziği hayranlarına hem klasikleri hem de yeni çıkanları duyururken Yngwie J. Malmsteen, Vinnie Moore, Guthrie Govan, Andy Timmons gibi isimlerin Türkiye konserlerine sponsor oldu. Yıllar içinde çeşitli gruplarda gitarist olarak yer alan Okan Meriç, halen müzik çalışmalarına devam etmekte ve radyo programcılığı yapmaktadır.