Daha çok şey öğrenmeli, daha çok dinlemeliydim bu sıra dışı gitaristi. Ama ne yazık ki 1988′de bitmişti grup. George Lynch ya da diğer müzisyen ve grupları o yıllarda takip etmek, onlardan  haber almak çok zordu. 3 yıl gibi bir bekleyişten sonra George Lynch’in “Lynch Mob” adlı kendi grubunu kurmuş ve “Wicked Sensation” (1990) albümünü çıkarmış olduğunu duyduk. Kaldığı yerden devam ediyordu Lynch, notalarını birer birer suratımıza çarpıyordu, yerlerde süründürüyordu. Daha olgunlaşmış, gitara daha hakim,melodiler daha akıcı ve güzeldi. İnanılmaz bir albümdü, parçalar birbirinden güzeldi.  George Lynch; gitar, Oni Logan; vokal, Anthony Esposito; basgitar ve yine Dokken’dan grup arkadaşı Mick Brown; davullarda yer alıyordu.Biraz açlığımızı giderebildik bu albümle.

Ama benim George Lynch’in daha güzel hareketlere imza atacağından hiç kuşkumyoktu.1992 yılında “Lynch Mob” adlı ikinci albümlerini çıkardılar. Grupta tek değişiklik vardı; solistleri Oni Logan  gitmiş, yerine Robert Mason gelmişti. Albümde bir de Queen parçası olan “Tie Your Mother Down”nın Lynch yorumu vardı ki; o parçadaki soloyu günlerce çalıştığımı bilirim. Albüm harikaydı, Lynch’in gitar tonu da o zamana kadar hiç duymadığım bir sound içeriyordu. Glenn Hughes bu albüm için onlara vokal yapmaya gelirken stüdyoda dinlediği “Tangled In The Web” parçasına hayran olmuş ve keşke kendi albümünde olmuş olmasını dile getirmişti. Bu albümde öne çıkan parçalar diye belirtmiyorum. Albüm bütünüyle çok güzeldi.

Yıl 1993, Lynch Mob’uniki adet albümünden sonra, George Lynch’in solo albümü “Sacred Groove”.Hayatımın en önemli albümlerinden biri; 2 tane enstrumental parça, kaldı ki bir tanesi “I Will Remember” yıllardır dinlerim ve Gitarist’te sürekli çalarım.Diğer parçalarda ise vokallerde Glenn Hughes, Mandy Lion ve Badlands grubunun solisti Ray Gillen yer almış.

George Lynch’in en üretken ve en iyi zamanlarındaki bu 3 albümü; mutlaka edinilmesi gereken,dinlenilmesi gereken albümler olarak özellikle altını çiziyorum. Lynch dolu günler…

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.