Dio, Lion, Hurricane, House of Lords,Bad Moon Rising, Burning Rain gibi Hard-Rock dünyasının önemli gruplarında çalan bu deli gitarist, adını, David Coverdale ile Whitesnake’de çalana kadar pek söz ettirememişti. Oysa ki; Bad Moon Rising, BurningRain ve Dio‘nun önemli albümlerine de imza atmıştı üstelik. Bu dehşet gitaristi 1994′teki “Highcentered” adlı solo albümüyle duymuştum ilk olarak. Bu sıralarda Bad Moon Rising’de çalıyordu Doug. Ama ben BMR’den sonraki Keith St. John ile birlikte Burning Rain albümlerini çok beğenirim. Doug burada özellikle hard-rock  gitar nasıl çalındığına dair ders veriyor adeta. 2002 yılında Dio’nun “Killing The Dragon” albümünde kendisini görünce hiç şaşırmamıştım. Ronnie James Dio’ya da Vivian Campbell ve Craig Goldy‘den sonra ancak Doug Aldrich yakışırdı. Dio ile sadece bir albüme imza atmış olmasına rağmen, 2005 ‘Evil or Divine’ ve 2006‘Holy Diver Live’; iki önemli konser albümüne imza atmıştı.

Aynı yılllarda tanıştığı David Coverdale ile de “Whitesnake” in 25. yıl kutlamaları için 2 aylık dönem için turneye katıldı. Bu, aynı zamanda onun ‘Whitesnake’ deki geleceğini de pekiştiriyordu. David Coverdale ve RonnieJames Dio kendilerine değerli bir elmas bulmuşlardı aslında. Ama Doug,Whitesnake evinde mutluydu. Giden gelen konserler süresince David ile yeni parçalar da yazmaya başlamışlardı. 2006; ‘Live…In the Still of the Night’ve ‘Live: In the Shadow of the Blues’ konser albümlerinde takımarkadaşları gitarist Reb Beach (Winger, The Mob), David Coverdale,Marco Mendoza, Timothy Drury, Tommy Aldridge ile birlikteharikalar yarattılar. 2008 ‘Good to Be Bad’ ve 2011 ‘Forevermore’Whitesnake’in şanına şöhretine yakışır iki albüm oldular.

Doug Aldrich, o cayır cayır yanan ‘Gibson’ gitarıyla birçok ünlü müzisyenin albümünde ve bir dünya ‘Tribute’ albümde çalarak, stilini ve klasını tüm dünyaya göstermiş ve göstermeye de devam etmektedir. Sevgilerimle.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.