Sanırım 90’ların başıydı Demirhan ile tanışmam. Bulutsuzluk Özlemi‘ne yeni girmişti. Gitar ve vokal Nejat Yavaşoğulları, bas gitar Demirhan Baylan, elektrik gitar Akın Eldes, alto saksofon Richard Hamer, piyano Sina Koloğlu, davul Filip Sümbülkaya‘dan oluşan Bulutsuzluk Özlemi’nin nice yolculukları ve konserleri ile başladı arkadaşlığımız.

Şunu da itiraf etmeliyim Gitarist radyo programımda sıkça çaldığım Blues Saraceno ve Jake E. Lee’nin grubu Badlands‘in varlığını Demirhan’dan öğrenmişimdir. O zamanlar kasetlerden dinlediğimiz bu müzisyenler hakkında yol boyu uzun sohbetler ederdik.

Sinyal” albümü benim Demirhan’ın en sevdiğim albümlerinin başında gelir. Hatta albümün çıktığı zamanlarda Rock Fm 94.5 yayın hayatına devam ederken Gitarist programına konuk olmuştu. Bence Türk Rock tarihine yazılacak önemli işlerden biri olduğunu düşünüyorum Sinyal albümünün. O progresif havası ve işlenmiş motifleri olağanüstü. Demirhan’ın müziğe bakış açısının gerçekten çok farklı ve ilginç olduğunu bilmem söylemeye gerek var mı? Müziğinde kendime yakın bir çok yerler de buluyor ve seviyorum.

Demirhan Baylan / Cengiz Baysal

Demirhan Baylan’ın yeni albümü Anarko Romans tüm dijital platformlarda müzik piyasasına giriş yaptı. 10 parçadan oluşan ve tamamı enstrümantal olan bu çalışmada davulda Cengiz Baysal‘ı dinliyoruz.

Enstrümanlarına bu kadar hakim iki değerli müzisyenin aylar süren çalışmalarının sonucunda ortaya çıkan müzik gerçekten mükemmel. Kulaklara çok hoş gelen bir tınısı var.

Üstelik bir araya gelemeden, araları çok uzak da olsa mesafeler gözetmeksizin bir imkansızı başarmışlar. Tüm müzik sevenlerin kendilerine yakın illa ki bir şeyler bulabileceği bu müthiş albümü mutlaka dinlemeleri gerektiğini düşünüyorum.

Albümdeki tüm parçaların notalarının bulunabileceği bir Youtube çalışması da hazırlamış meraklıları için Demirhan 🙂

Bize de bu güzel albümü dinlemek düşüyor. Her ikisinin de ellerine emeğine sağlık.


Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.