Testament – Dark Roots of Thrash (2013) : Thrash Metal’in en büyük gruplarından biri Testament de artık günümüz teknolojisini kullanarak Blu-Ray formatındaki bu konser performansını gözlerimizin önüne koyuyor. Yılların verdiği tecrübe ve birlikte 30 sene aktif olarak çalan bu süper grup gerçekten inanılmaz keyifli çalmış. Özellikle Alex Skolnick ve Eric Peterson yıllarca beraber çalmış olduklarından doğan ve bu iş birliğinden oluşan müzik ziyafeti ve Gene Hoglan’nın makine dairesindeki performansı takdire şayan. Vokal; Chuck Billy, ritm gitar; Eric Peterson, davul; Gene Hoglan (Dark angel, Death), bas gitar; Greg Christian ve lead gitar; Alex Skolnick.

Stryper – No More Hell to Pay (2013) : Michael Sweet önderliğinde yaklaşık 30 yıllak bir glam-metal grubu Stryper’ın yeni albümü bizlere güzel bir müzik ziyefeti sunacağa benziyor. Yine bu yıl içinde çıkardıkları “Second Coming” isimli albüm de yeni teknolojiyle kaydedilmiş grubun eski hit parçalarından oluşan  bir albüm olarak kulağa hoş geliyordu. Michael Sweet kendi solo kariyerindeki albümlerle de 90′larda adından sıkça söz ettirmişti. Vokal ve gitar; Michael Sweet, davul; Robert Sweet, bas gitar; Tim Gaines, lead gitar; Oz Fox.

Megadeth – Super Collider (2013) : Megadeth’in 14. stüdyo albümü de Roadrunner Records’tan piyasaya çıktı. Albüm San Marcos, Kaliforniya’da bulunan gruba ait stüdyo olan Vic’s Garage’da Johnny K tarafından kaydedildi. Albüm genel olarak eleştirmenlerden olumsuz eleştiriler almıştır. Eleştiriler de büyük ölçüde Dave Mustaine’in vokali ve şarkı sözleri üzerine yapılmıştır. Her ne kadar negatif eleştiriler alsa da, albüm Billboard 200’e 6 numaradan giriş yapmayı da başarmıştır. Dave Mustaine (vokal, gitar), David Ellefson (bas), Chris Broderick (gitar), Shawn Drover (davul). Albümde bir de Thin Lizzy cover parçası olan “Cold Sweat” var.

Tom Keifer – The Way Life Goes (2013) : Glam, blues, hard-rock’ın unutamdağımız leziz gruplarından biri olan Cinderella’nın solisti Tom Keifer ilk solo albümü. Kariyerinde cinderella’dan başka hiçbir yerde çalışmamış olan Tom, sanırım artık solo bir albüm yapmanın zamanı geldiğini düşünmüş olmalı. Yıllarca Cinderella’nın “Night Songs” (1986), “Long Cold Winter” (1988), “Heartbreak Station” (1990), “Still Climbing” (1994) albümlerini dinledikten sonra aslında Cinderella’dan bir albüm bekliyorduk. Ama olsun en azından Tom Keifer kendi solo kariyerine devam edebilmek adına bu kararı almış ve Cinderella hayranlarını da bir nebze de olsa rahatlatmış olsa gerek diye düşünüyorum. Tom Keifer (vokla, akustik gitar, elektrik gitar), Greg Morrow (davul, perküsyon), Tony Harrell (piyano), Michael Rhodes (bas gitar).

James Christian – Lay It All on Me (2013) : Hard-Rock, melodic rock grubu House of Lords’un solisti James Christian üçüncü solo albümüne imza atmak üzere. İlki “Rude Awakening” adı altında 1995 yılında piyasaya çıkmış ve adından oldukça söz edilir duruma getirmişti bu albüm onu. House of Lords ile müzik hayatına devam etti ve en son grubuyla beraber de 2011 yılında “Big Money” albümünü piyasaya çıkardı ki, albüm gerçekten House of Lords tarihindeki en iyi albümlerden biridir. James Christian (Vokal,akustik gitar, bas gitar), Robin Beck (Background Vokal), Jeff Kent (Keyboard), BJ Zampa, David Sherman  (Davul), Jorge Salas, Jimi Bell, Shelby Stewart (Elektrik Gitar)

Krokus – Dirty Dynamite (2013) : İsviçre’den rock/metal tarihinin ve 1980′lerin en önemli gruplarından biri olan Krokus 17. stüdyo albümleri “Dirty Dynamite” ile ‘Platinum Record’ ödülünü almasına az kaldı. Tüm dünyada albümleri 14 miyonun üzerinde satışa ulaşan ve hatta aşan Krokus, bu ödülü çoktan hak etti bile. Grubun bas gitaristi ve prodüktörü olan Chris Von Rohr bu albüm üzerinde oldukça sıkı çalıştıklarını ve hazırlandıklarını günlerini aylarını stüdyolarda geçirdiklerini beyan etmiş durumda. Marc Storace – Vokal, Chris Von Rohr – Bas Gitar, Fernando Von Arb – Lead Gitar, Mark Kohler – Rhythm Gitar, Mandy Meyer – Gitar, Kosta Zafiriau – Davul.

Asia – XXX (2012) : Yılların grubu Asia kadrosuna Sam Coulson gibi genç ve yetenkli  bir bir gitaristi de katarak 14. albümlerine imza atmak üzereler. 2013 Ocak ayı içerisinde gruptan ayrılan Steve Howe‘un yerine alınan Sam Coulson’u grupta görmek beni bayağı sevindirdi. Kaldı ki kendisi Paul Gilbert‘in en iyi öğrencilerinden biriydi. Sam Coulson’ın youtube birçok videosunu izlemiş biri olarak, Asia grubunun doğru bir karar almış olduğunu söyleyebilirim. Bu büyük grupta Carl Palmer davullarda, bas gitar ve vokalde John Wetton, Geoff Downes klavyelerde ve Sam Coulson gitarda görev alıyor.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.