Joe Satriani – Unstoppable Momentum (2013): Joe Satriani‘nin 14. stüdyo albümü “Unstoppable Momentum“. Bayağı üretken bir döneminde olan bu usta gitarist durmadan yeni şeyler üretmeye, albümler çıkartmaya ara vermeden devam ediyor. Bir önceki “Black Swans and Wormhole Wizards” (2010) ve “Chickenfoot III” (2011) albümlerinden sonra arayı fazla uzatmadan stüdyo yollarını tutmuş çoktan. Usta gitariste davulda Vinnie Colauita (Sting, Jeff Beck), bas gitarda Chris Chaney (Janes Addiction) ve bas gitarda Mike Keneally (Mike Keneally Band, Marco Minneman) eşlik ediyor.

Alex De Rosso – Lions and Lambs (2013): Bir ara Dokken grubunun da gitaristliğini yapmış İtalyan müzisyenin 4. albümü. Albümde çalışan müzisyenleri duyunca bu çalışmanın kötü olabilceği ihtimalini hiç düşünemiyorum. Don Dokken, “Disappear” song! (Dokken), Reb Beach (Winger, Whitesnake), George Lynch (Lynch Mob), Timothy Drury sing in “Chasing illusions” (Whitesnake, the Eagles), Doug Aldridge (Whitesnake), Steve Lukather(Toto). Alex De Rosso (guitar, vokal) Bob Parolin (davul) Fabrizio Grossi (bas gitar)

Magnus Karlsson – Free Fall (2013): İsveçli heavy metal gitaristi, multi-enstrumentalist, Primal Fear grubunun üyesi Magnus Karlsson’dan öyle bir albüm geliyor ki akıllara zarar gerçekten. Midnight Sun, Last Tribe, Starbreaker, Allen/Lande, Planet Alliance, Michael Kiske, Primal Fear gibi önemli şahıs ve gruplara şarkı yazmış, gitar çalmış bu gitar ustasının artık kendi solo albümüne imza atması geldi de geçiyor bile. Gerçekten merakla beklediğimiz albümlerden biri Karlsson’un “Free Fall” albümü. Albüme eşlik eden solistler gerçekten müthiş; Russel Allen (Symphony X), Ralf Scheepers (Primal Fear), Tony Harnell (TNT), Rick Altzi (Masterplan), David Readman (Pink Cream 69), Mark Boals (Royal Hunt, Malmsteen, Uli John Roth), Rickard Bengtsson (Armageddon), Herman Saming ( Locomotive Breath), Michael Andersson (Planet Alliance).

Bill Leverty – Drive (2013): Amerikan Hard/Rock grubu Firehouse‘un gitaristi Bill Leverty de klasik rock parçalarını yeniden yorumlamak için stüdyo yollarına düşmüş durumda. “Drive” adını verdiği bu albümünde Leverty CREEDENCE CLEARWATER REVIVAL, LITTLE FEAT, THE OHIO PLAYERS, THREE DOG NIGHT, ERIC CLAPTON, EDGAR WINTER, THE GUESS WHO, STEVIE WONDER, STEELY DAN ve RARE EARTH müzisyen ve grupların parçalarını yorumlamış. Firehouse’un “Full Circle” (2011) isimli nefis albümünden sonra, Bill Leverty’nin de bu albümde nefis bir işçilik çıkartacağını düşünüyorum.

Steve Hunter – The Manhattan Blues Project (2013) : Manhattan Blues Projesi , gitarist Steve Hunter’ın beşinci stüdyo albümü. 2013 yılında yayınlanan blues gitar albümü New York şehrinin enstrümantal yorumlarını içeriyor. Özellikle yıldız müzisyenlerden oluşan kadrosu ile dikkat çekiyor: Phil Aaberg , 2Cellos , aktör / müzisyen Johnny Depp , Marty Friedman , Michael Lee Firkins , Tommy Henriksen , Tony Levin , Joe Perry ve Joe Satriani . Albüm ayrıca Cacophony’nin kurucu ortağı Jason Becker tarafından bestelenmiştir..

Pat Travers – Can Do (2013): Kanadalı rock gitarist ve vokalisti Pat Travers 1976 da çıkardığı ilk albümünden beri müzikal yolculuğuna devam ediyor. Onlarca stüdyo albümü, bir dünya live albüm, compilation albüme imza atmış. Kariyerinde Pat Thrall, Nico McBrain, Tommy Aldridge, Peter Mars, Carmine Appice ile çalışmış ve bir çok gitaristin de ilahı olmuş usta gitaristin bu albümünü de oldukça merak bekliyoruz. Pat Travers (vokal, gitar), Sandy Gennaro (davul), Kirk Mckim (gitar), Rodney O’Quinn (bas gitar).

Steve Lukather – Transition (2013) : Toto’nun yaşayan efsane gitaristi Steve Lukather da 7. solo albümünü piyasaya çıkardı. Lukather’a bu albümde Nathan East (bas gitar), Gregg Bissonette (davul), Tal Wilkenfeld (bas), Chad Smith (davul) eşlik etmiş. Kaçırılmaması gereken bir albüm.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.