Merhaba Müzik Dostlarım. Ara sıra arşivden çıkarıp dinlediğim, başarılı ve iyi bulduğum albümleri sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Dinlenmeye değer bu albümleri fırsat buldukça sizlere aktaracağım. Müzik hayatınızdan hiç eksik olmasın…

Seventh Key – I Will Survive (2013) : Son zamanlarda adından sıkça söz ettiğim, yıllardır deli gibi takip ettiğim usta gitarist ve composer Mike Slamer’ın hatırladığım son albümü Slamer “Nowhere Land” 2006′dan sonraki nihayet dediğimiz albümü. Bu arada Birinci Blog’daki köşemde  yazdığım Mike Slamer ile ilgili yazımı da sizlere hatırlatmak isterim.”The Raging Fire” (2004) albümünde kaldığı yerden devam ediyor bu süper grup. Dikkat çekici parçalar “I Will Survive”, “I See You There”, “I Want It All”. Bas gitar ve vokal; Billy Greer (Kansas, Streets), gitar; Mike Slamer (Streets, Steelhouse Lane, Slamer, City Boy), davul; Chet Wynd, klavyeler; David Manion, violin; David Ragstale.

Whitesnake – Made in Japan (2013) : 2006′da çıkan “Live In The Shadow Of The Blues” adlı nefis DVD/CD’yi dinlemekten ve izlemekten pek sıkıldığımı söyleyemem ama yine de bu yeni Whitesnake parçalarıyla donanmış Dvd yi de izlemek gerçekten keyifli olacak diye düşünüyorum. Bu Live albüm blueray kalitesinde, efsane kadrosu ve nefis parçalarıyla Rock tarihinin en önemli konserlerinden biri olmaya aday. Vokal: David Coverdale, gitarlar: Doug Aldrich, Reb Beach, klavye: Brian Ruedy, bas gitar: Michael Devin, davul: Briian Tichy. Bir söylentiye göre gruptan bir önceki dönemde ayrılan davulcu Tommy Aldrich, Tichy’ye teslim ettiği görevi yeniden alması yönünde.

Burning Rain – Epic Obsession (2013) : İşte sabırsızlıkla beklediğim albümlerden biri daha çıkmak üzere. Whitesnake live albümünü çıkara dursun; bu boşluktan yararlanan Doug Aldrich grubuBurning Rain ile 3. albümlerine imza atmak üzereler. İlk iki albümü hard-rock sevenlerin favori albümlerinden biri olmuş, doug aldrich’in nefis gitar riffleri ile bezenmişti. Yeni iki elmanı ile görünen o ki bu albüm de müthiş bir albüm olacağa benziyor. Daha önce bas gitarda Ian Mayo ve davulda Alex Makaravich gruptan ayrılarak yeni bir macereya yelken açtılar. Kesinlikle kaçırılmaması gereken bir albüm. Vokal Keith St. John, gitar Doug Aldrich, bas gitar Sean McNabb, davul Matt Starr

Def Leppard – Viva! Hysteria Live (2013) : Dev grup Def Leppard’ın Blu-Ray tadında formatındaki live albümü Frontiers Records sayesinde arşivlerimize giriyor. Sanırım artık günümüzde yalnızca albümü çıkartmak yetmiyor, albümün kayıtları sırasındaki görüntüleri bile bu compliation çalışmalara eklemek  oldukça gündemde. 33 yıllık kariyeleri boyunca yaptıkları belki de en nicelikli ve en nitelikli çalışmalardan biri. “Woman”, “Love Bites”, “Rock of Ages” gibi altın şarkıların içinde bulunduğu Las Vegas Hard Rock Hotel konseri sanırım uzun yıllar dvd oynatıcılarımızdan çıkmayacak. Vokal; Joe Elliott, bas gitar; Rick Savage, davul; Rick allen, gitarlar; Phil Collen ve Vivian Campbell (Dio, Riverdogs)

Jorn – Symphonic (2013) : Norveçli hard rock ve heavy metal solisti Jorn Lande‘nin solo kariyerine devam ettiği kendi grubunun 9. stüdyo albümü de 2013 yılı itibariyle sevenleriyle buluşacak. 2010 yılında Ronnie James Dio anısına yaptıkları “Dio” adlı albümleriyle herkesin takdirlerini toplamışlar ve bir anlamda da Dio’ya saygıda kusur etmemişlerdi. Özellikle Symphony X solisti Russel Allen ile beraber yaptıkları Magnus Karlsson (Primal Fear) önderliğindeki düet albümler gerçekten şahanedir. Jorn Lande ( vokal), Tore St Moren (gitar), Jimmy Iversen (gitar), Nic An gileri (bas gitar), Willy Bendiksen (davul)

Pink Cream 69 – Ceremonial (2013) : Almanların 1989 ilk albüm çıkışlı melodic rock grubu Pink Cream 69′nın 2012 tarihli ‘Ceremonial’ isimli albümünü müjdelemek isterim. 2007 tarihli “In10sity” adlı stüdyo albümlerinden sonra uzun süre pek bir çalışma yapmamışlardı. Vokalde David Readman solo kariyerinde bir albüm çıkarmış ve Voodoo Circle ile olan beraberliğine devam etmişti. Uwe Reitenauer (gitar) aktif olan müzik yaşantısına Sunstorm, Place Vendome gibi gruplarda devam etti. David Readman (vokal), Uwe Reitenauer (gitar), Alfred Koffler (gitar), Dennis Ward (bas gitar), Chris Schmidt (davul)

Place Vendome – Thunder in the Distance (2013) : Helloween solisti Michael Kiske’nin (Avantasia) grubu Place Vendome 3. albümleriyle tekrar karşımızda. Vendome bir proje grubu olsa da Kiske Pink Cream 69′dan arkadaşlarıyla, bu birlikteliği sürdürecek gibi gözüküyor. Gitarlardaki Uwe gerçekten çok iyi işler çıkartmış. Pink Cream 69 performanları ve grubun son albümünü unutmamak gerekir.  Melodic hard rock/AOR tadındaki bu albüme de bir kulak kabartmak gerekir diye düşünüyorum. Vokal; Michael Kiske, bas gitar; Denis Ward (Pink Cream 69), klavye; Gunther Werno (Vandenplas), davul; Dirk Bruinenberg, gitar; Uwe Reitenauer (pink Cream 69)

Jorn – Traveller (2013) : Norweçli melodic rock ağırlıklı heavy metal grubu Jorn’un yeni albümü. Kadrosunda yıllarca beraber çalıştıkları Tore St. Moren ‘in solo kariyerine devam etme kararı aldıktan sonraki ilk albümleri. Aslında 10′un üzerinde albümleri ile gerçekten gönüllerde taht kurmuş, Dio’nun varisi olarak gösterilen Jorn Lande ve arkadaşları bu ayrılıktan etkilenmemişe benziyorlar. Tore ise gerçekten nefis bir albüme imza attı “Evil Bird”. Jorn ise yeni yol arkadaşlarıyla “Symphonic” isimli complition albümüne henüz imza atmışken bu albümle yolculuğa devam ediyorlar. Jorn Lande (vokal), Trond Holter (gitar), Jimmy Iversen (gitar), Willy Bendiksen (davul), Bernt Jansen (bas gitar).

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.